Redactor

Victorie a fotbaliștilor armeni

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page
Share

Henrikh_MkhitaryanIn primul meci oficial sub conducerea antrenorului Bernard Challandes, selectionata Armeniei, a invins aseara la Geneva, selectionata Emiratelor Arabe Unite. Partida s-a incheiat cu scorul de 4-3. Armenii au dominat majoritatea timpului si au deschis scorul prin Levon Aïrapetian in minutul 37 al primei reprize. Ismail Ahmed a egalat in minutul 40, dar Henrikh Mkhitaryan a stabilit in minutul 42 scorul la pauza 2-1 pentru Armenia. Repriza a doua nu a debutat bine pentru armeni Emiratele Arabe Unite restabilind egalitatea prin Omar Abdulrahman in minutul 51. Armenii revin in joc si in minutul 66 prin acelasi neobosit Henrikh Mkhitaryan inscriu pentru 3-2. Jocul continua sub aceeasi dominare a Armeniei si in minutul 82, scorul devine 4-2 prin golul inscris de Rumyan Hovsepyan. Pe un fond de delasare a echipei se inscrie ultimul gol al partidei, in minutul 85, de catre Mohamed Salem. Pe ansamblu un joc satisfacator al noii echipe a Armeniei. Pe 31 mai Armenia va juca la Sion cu selectionata Algeriei. Dorim succes baietilor in acest stagiu de pregatire!